Uluslararası Nakliyat

Uluslararası Nakliyat

Ülkeler arası karayolu taşımacılığı günümüzde son derece gelişmiş yöntemler ve profesyonel nakliye kamyonları veya Tırlar ile gerçekleştirilmektedir. Uzun yol tecrübesine sahip ve uluslararası geçerli belgeleri bulunan şoförlerimiz nakliyenin yapılacağı ülkelere daha önce sayısız yolculuk gerçekleştirmiştir.

Uluslararası Mal ve Eşya taşıma hizmeti profesyonel anlamda teknolojinin gelişmesi ile paralel olarak gelişmiştir. Daha fazla yük taşıyan araçlar bir defada çok miktarda malın taşımasına imkan sağlarken daha düşük yakıt tüketimine sahip araçlar verimliliği ve karlılığı arttırmışlardır. Uluslararası Nakliyat için gereli olan yasal düzenlemeler sonrası araçların transit geçişleri nakliye süresini kısaltırken GPS Takibi gibi teknolojik imkanlar da malın nakliye sürecinde hangi noktada olduğunu anlık olarak görebilmemize imkan sağlamıştır.

Ülkelerarası mal ve eşya taşımacılığında en dikkat edilmesi gereken unsur konusunda yüksek tecrübe ve donanıma sahip güvenilir bir nakliyat firması ile çalışmaktır. Uluslararası Nakliye Firmaları taşımacılık yapabilmeleri için devletin gerek gördüğü tüm yasal sertifika ve belgelere sahip olmak durumundadır. Zaten bu belgelerden herhangi biri eksik veya geçersiz olduğunda uluslararası eşya taşıma işlemi yapabilmesine olanak yoktur. Uluslararası taşımacılık hizmetleri karayolu, havayolu, denizyolu ve raylı sistem taşımacılığı kanalıyla gerçekleştirilmektedir. En sık tercih edilen taşıma yöntemi uluslararası karayolu taşımacılığıdır.

Firmamız uluslararası taşımacılık alanında karayolu taşımacılığı yapmakta olup tüm personeli gerekli görülen teknik donanım ve yetki belgelerine sahiptir. Tır ve kamyonların sürekli ve düzenli olarak teknik bakımları yapılmaktadır. Kaptan şoförlerin standart çalışma saatleri dışında çalıştırılmamasına azami dikkat gösterilmekte olup emanet edilen yüklerin emniyet içerinde götürüleceği yere ulaştırılması temel prensibimizdir. Uykusuz ve yorgun bir şoförün sebep olabileceği mal ve can kaybı hiçbir zaman riske edilmemektedir. Araçlarımızda bulunan takip sistemleri araçlarımızın standart ölçülerde ve zaman dilimlerinde yolculuk yapması ve dinlenme saatlerine ise kesinlikle riayet edilmesini şart koşmaktadır.

Araçlarımız ve taşıdığımız yüklerimiz olası tüm risklerden korunması amacı ile muhakkak uluslararası kara taşımacılığı yönetmeliklerine uygun olarak sigorta edilmekte olup sigorta yapılması zorunlu tutulmaktadır. Çalışma prensiplerimizin en başında gelen emniyet tedbirleri uluslararası taşımacılığın her basamağında titizlikle uygulanmaktadır. Sonradan gelen pişmanlığın kaybedilen canları ve zararı asla yerine getiremeyeceği bilinci ile öncelikle çalışanlarımızın, ardından araçlarımızın ve taşıdığımız yüklerin her türlü risk içeren olasılıklardan arındırılması için her türlü önlem alınmaktadır.